Пета и последња мобилност у оквиру Ерасмус+ програма „Awareness is Power “ је одржана прошле недеље у естонском месту Килтси.

Током петодневног боравка тим наше школе је имао прилике да се упозна са основношколским системом учења у Естонији, као и да присуствује реализацији редовних часова и ваннаставних активности. Поред тога, упознали су се са културом, обичајима и навикама домаћина. Посетили знаменитости главног града – Талина, рударски музеј ‘’Muzej-mine’’ у Kohtla-Nõmme , дивили се водопаду Валасте, који се сматра највишим, не само на подручју земље, него и у читавој Балтичкој регији. Забављали се у средњовековном замку Раквере и пробали средњовековну вечеру. На крају дружења насликали су заједничку слику ‘’Птица’’, која ће бити сведок даљег пријатељства и дружења ученика и наставника из Естоније, Норвешке, Шпаније, Румуније и Србије.